Září 2011

Metallica & Lou Reed: The View

28. září 2011 v 18:37 | Jill |  Music
25. září vyšel první singl Metalliky a Lou Reeda "The View" ze společného alba "Lulu". Jsem na sebe strašně naštvaná, že jsem to prošvihla! Ale s tím už nic nenadělám.

Dneska jsem si nový singl poslechla na oficiálních stránkách Lulu, kde si ho můžete poslechnout i Vy.

Pár slov k samotnému "The View".
V první řadě nutno poznamenat, že jsem si hrozně přála, ať zpívá James. Nemá sice hlavní vokál, ale zpívá. Takže jsem spokojená. Ale řekla bych, že jsem mnohem víc, než spokojená. "The View" mě děsí, hrozně mě deprimuje, mám z ní husí kůži. A to je dobře, pokud totiž umělecké dílo nevyvolá emoci, kterou vyvolat má, nepodařilo se. V tomto ohledu musím říct, že "The View" se opravdu povedla. Poslechněte si ji sami a poznáte ten účinek...


A věta, kterou si nemůžu odpustit:
NEMŮŽU SE DOČKAT, AŽ 31. ŘÍJNA "LULU" VYJDE!

Tak teď...

26. září 2011 v 19:06 | Jill |  Školní misérie
Měli jsme zase plavání. Ne, že bych snad čekala, že to nebude tak hrozné, ale... jo myslela jsem, že to nebude tak hrozné. Ale nebudu si (už zase) stěžovat. Zkrátka to bylo příšerné.

Jsem nachlazená. Víc, než když jsem ráno vyšla z domu. Jo, je to tím bazénem.

Tak teď půjdu popíjet horký čaj proti nachlazení s medem, citrónem a zázvorem. Ten čaj, který jsem svou vervou při míchání připravila minimálně o jednu setinu jeho objemu.
Tak teď půjdu číst Nanu, z čehož fakt nejsem zrovna odvázaná.
Takteď štípou a slzí oči, takže už nebudu psát.

(Metallica: Anesthesia (Pulling Teeth))
Video s Cliffem. Protože zítra je 27. 9. Protože zítra to bude 25 let...

Edit: Žádná Nana nebude! Tak jsem si teď řekla, že se půjdu dívat na Simpsny.

Prohlubování vztahů

17. září 2011 v 17:22 | Jill |  Školní misérie
První hodina plavání nebyla o moc horší, něž jsem čekala. Vezmeme-li ale v potaz, že jsem ji čekala vskutku příšernou, nebyla to ani žádná sláva.


Nesnáším chlórový smrad a to natolik, že se mi ani nechce napsat to mírněji, jak jsem zvyklá. Žádné nesnáším chlórovou nevůni.
Nesnáším ten pocit, když si sundám brýle. Ne snad, že bych vůbec neviděla, ale je to hrozná nejistota.
Nesnáším, když se musím navléct do plavek a jít mezi lidi, notabene mezi lidi, které budu ještě minimálně 3 roky potkávat skoro denně.
Nesnáším, když ze sebe musím dělat šaška ve vodě, bez brýlí a s trapným nadnášejícím hadem.
Nesnáším, když mi voda nateče do uší, do nosu, do očí a když se mi vlasy přilepí na obličej.
Nesnáším, když mě někdo pozadu žduchne do vody. A je úplně fuk, jestli jsem na to byla připravená!
Takže... neexistuje ani jedna věc, o níž bych v této souvisloti mohla říct, že ji snáším, natož "mám ráda".

Nesnáším, když se mě učitelka v těláku ptá, jestli neumím házet. A je mi úplně ukradené, jestli máme tělák zvlášť nebo spojený s klukama, prostě to nesnáším.
Nesnáším míče, míčky a podobné věci. Není tedy divu, že jsem učitelce na tu blbou otázku s házením odpověděla "Ne."

Myslím, že naše nepřátelské vztahy se prohlubují.

Gothic řetízek

13. září 2011 v 15:41 | Jill |  Ruční práce
Slavnostně vám představuju svou novou korálkovou práci, z níž jsem opravdu nadmíru spokojená! Tramtadadá...

A detail...

Tento řetízek jsem vyráběla, když jsem měla číst Nanu, už jsem holt taková... Nedokážu se na ni soustředit. Jak dlouho mi to trvalo nevím, ale řekla bych tak dvě hodiny? Rozebrala jsem kvůli tomu jedny korále a řetízek, ale myslím, že to nebylo ke škodě:-) Tak co, jak se líbí?

Praktické poznámky hodné zaznamenání

12. září 2011 v 17:33 | Jill |  Praktické rady
 • Poznatek č. 1: Voděodolnou řasenku vodou nesmyjete. Je vážně voděodolná.
 • Poznatek č. 2: Šampón na objem zvětšuje objem!
 • Poznatek č. 3: Chlorová voda se nepije!
Další zase příště.

Our first dancing lesson

7. září 2011 v 19:57 | Jill |  Školní misérie
Yesterday.

Včera jsme měli první taneční. Už předevčírem mě dost vyděsilo, když jsem se od jedné spolužačky z áčka dověděla, že bude chodit naráz celý ročník, čili II. A, B, C. Víc jak devadesát lidí, to fakt není sranda, myslela jsem si. A, jak s oblibou říkám, mé propočty byly správné, nebyla to sranda. No, vlastně byla, ale taková nějaká jiná.

(Yann Tiersen: Rue Des Cascades)

V první řadě, přípravy mi trvaly podstatně dýl, než třeba Katce, a to ještě nemám starosti z účesem, neboť z těch krátkých vlasů se toho moc vykouzlit nedá. Nicméně jsem se svým vzhledem byla docela spokojená, a to především díky mamce a sestrám, které pomáhaly:-)

(Ludovico Einaudi: Divenire)

V botech jsem přes prázdniny zkoušela chodit asi jenom dvakrát a to jen na opravdu malý okamžik, tak není divu, že jsem několikrát málem uklouzla a jen stěží držela balanc. Ale nakonec jsem si na ně zvykla, když se mi jedna konečně přestala zouvat (a to byla prosím 37, já nosím normálně 39) a pro změnu mě začly obě tlačit, už jsem s rovnováhou neměla takové problémy.

(Ludovice Einaudi: Andare)

Šla jsem bez partnera a měla jsem opodstatněné obavy, že nebudu mít s kým tančit. Hned ve frontě na zaplacení jsem zjistila, že podobné obavy měl i jeden spolužák, poněvadž se mě zeptal, s kým jdu a na mou odpověď, že nikoho nemám, reagoval slovy: "Tak půjdem spolu?" Proč by ne, že jo.
Tancuje se mi s ním dobře. Nevadí mu totiž, když se začnu smát a nebo totálně pletu kroky, což je prakticky pořád.

(Carly Comando: Everyday)

Tančili jsme mazurku, waltz a čaču, což by se možná mělo psát "chachu", ale to vypadá příliš směšně, na to, abych to mohla brát vážně.
V tom sále to bylo fakt natěsno. Pořád jsem vrážela do páru za námi a několikrát se mi takto zula bota. Taky jsem jednou vrazila do Katky s jejím partnerem, ale všichni mi to odpustili.
Sedla jsem si, když jsme si sedat neměli a několikrát jsem se musela o svého partnera zapřít, nebo bych se díky podpatkům sesypala (nemyslím psychicky, výjimečně).

Zkrátka pokud budou i další lekce probíhat takto, tak se asi budu těšit.

(Nedivte se tolika písním, poslední dobou jsem si těchhle pár + ještě další hodně oblíbila...)

Rozhovor s kapelou Endemit

4. září 2011 v 13:09 | Jill
Včera mi na NMNL publikovali můj první rozhovor! :-) Je to rozhovor s Brněnskou kapelou Endemit. Pokud by někdo z vás měl zájem rozhovor si přečíst, najdete ho zde.

Poznatky do jednotlivých předmětů - postupně se obnovující článek

4. září 2011 v 9:56 | Jill
Uznávám, jak se to u mě vyvíjí s jednotlivými předměty vás vůbec nemusí zajímat. Ale co já o tom můžu vědět. Stejně, počítám s tím, že mě by to jednou zajímat mohlo, tak proč nedát takovému soupisu šanci?

FJ

 • 2.9. 2011 - Změna učitelky. Zatím nevím, jestli k lepšímu nebo horšímu, ale tipuju, že to bude tak nastejno. Zjistila jsem, že mi z hlavy nic podstatného nevypadlo, takže zatím je to celkem v klidu. jediné, co mě štve, je, že budem trávit týdně jednu hodinu frániny na počítačové učebně. Zvláštní, ale skoro vždycky jsem to já, komu z naprosto nepochopitelných důvodů buď nejede net a nebo ani samotný počítač... Vlastně, nejsem to jen já. Řekněme to takto, jsem to obvykle já, nebo Katka.

FY

 • 2. 9. 2011 - Další změna kantora na toho, koho jsme loni měli na IKT. Pochopitelně, z předešlého odtsavce všichni víme, jak IKT miluju. Nynější učitel fyziky a stále učitel IKT mi nevadí, dalo by se říct, že je celkem v pohodě. Ovšem, vždycky jsem měla pocit, že je mu jedno kolik je v učebně žáků, hlavně, že jsou tam všechny počítače:-D Dobrá, tak hrozné to zase není, ale stejně mě rozesmálo když nám hned první hodinu fyziky laskavě sdělil, že do nové učebny bude co nejdříve umístěn počítač a projektor (říká se tomu tak, nebo ne?). Vtipné, není-liž pravda? Mé propočty byly správné, pane učiteli. Taky nám přes internet bude posílat úkoly, naštěstí jsme se shodli na mailu, i když navrhoval jakýsi FTP server, o čemž nemám ponětí, co to vlastně vůbec je...

BI

 • 2. 9. 2011 - Opět změna kantora. Vlastně kantorky. Z kantorky na jinou kantorku. Ten herbář už nepotřebujem. Jaká to ironie, já ještě lisuju kytky... Naše nová učitelka bioly si na škole bude vést kroužek zumby. Nebudu tam chodit. Nebudu tam chodit, ani přes usilovné naléhání Katky.

 • 5. 9. 2011 - Pozítří (možná dokonce už zítra) se má začít zloušet, vtipné, že? Taky učitelka neměla papíry, kam jsme se napsali na referáty, takže jsme se museli zapsat znovu a mohli si tedy nepozorovaně zapsat i jiné knížky... Stejně jsem to ale neudělala, já poctivec:-D

CH

 • 5. 9. 2011 - Opět změna kantorky na učitelku, co těď máme i v biole. Celkem normálka. Jen mě děsí, kolik jsme toho stihli probrat za jednu hodinu! A to za první!

VV

 • 5. 9. 2011 - Normálka. Výtvarku mám ráda a naši učitelku taky. Ona je neskutečně pozitivní člověk, obdivuhodné... Asi letos budu chodit i do kroužku, hodlám se zapojit do fotografické soutěže, dostala jsem zpátky svůj obrázek z výstavy realistické kresby a začali jsme naši první práci. Takže spokojenost.

AJ

 • 5. 9. 2011 - Byl to spíš supl, takže celá hodina strávená na počítačové učebně s nefungujícím netem. Taky spokojenost.
 • 6. 9. 2011 - První normální ájina, takže výklad prázdnin a nějaké opakovací otázky na USA.

AJ s rodilým mluvčím

 • 5. 9. 2011 - Náš rodilý Angličan, je typický Angličan. Je to dobrý člověk. Vypráví nám spoustu historek a vtipů. Ne všecky jsou nějak zvlášť vtipné, ale stejně se mi líbí. Hned jsme měli první speaking a mi se zřejmě poved, soudím dle upřímného "Excellent! Good speaking." :-)

TV - plavání

 • 5. 9. 2011 - První hodina plaváku? Díkybohu ne. Jen úvodní instrukce, které mě vyděsily natolik, že teď opravdu odmítám někam chodit, což je mi houby platné. Ale stejně to bylo příšerné. Těch pár minut strávených se všemi lidmi z druháku v jedné tělocvičně v tom hrozném horku mi bohatě stačilo, abych si potvrdila své předpoklady: Ano, nesnáším davy!!!

ZSV

 • 6. 9. 2011 - Tolik přehnaně aktivních učitelů asi fakt neustojím. Budeme mít složkový systém, ty učebnice, co mám jsou mi letos k ničemu a jestli chci ze ZSV maturovat, jako že jo, tak si musím pořídit i pracovní sešit... Na začátku každé hodiny bude mít vybraný student zpravodajství... a vůbec toho bude letos v ZSV tolik, že jsem z toho vedle, jak ta jedle (zajímavé slovní spojení, není-liž pravda?).

Z

 • 6. 9. 2011 - Nikdy jsem si neuvědomovala, jak moc nemám ráda zemák. Teď už si to plně uvědomuju. Myslím, že letos budu mít asi radši i to nechvalně proslulé IKT.

M

 • 6. 9. 2011 - Matně si pamatuju, co že jsme to brali loni, ale samostatně jsem zatím nebyla schopna vyřešit ani jeden příklad... Dost blbé, když jsem závěrečnou čtvrtletku měla bez chyby... Ale to se spraví:-)

D

 • 6. 9. 2011 - To s těma aktivníma učitelama jsem už psala že? Ale ten děják nebude až tak velký problém. Pokud si samým psaním neoddělám zápěstí, tak bych to dát mohla.

TV

 • 6. 9. 2011 - Hned první hodinu normálního těláku zapomenout úbor, ještě když si uvědomím vztah mezi mnou a naší učitelkou... Asi se ze mně fakt zblázní. Ale měla by být ráda, ten pinec jsem si stejně zahrála a ještě jsem jí stihla nalinkovat sešit. Příště by si mohla odpustit ty otázky, jestli se večer nechystám do školy, nebo co!

IKT

 • 6. 9. 2011 - Klasika, učitel si už zase myslel, že už nás letos v IKT učil, ale ono ne. Zase se nás ptal na třídní mail a počítám, že nám tam stejně zase nic nepošle. Ale letos mám brát grafiku a fotografování, takže to vidím líp jak loni.

Can't you help me be uncrazy?

3. září 2011 v 15:56 | Jill |  Smetí
Poznámka: Tento titulek budu pro články používat nejspíš častěji, tak abyste se pak nedivili.
Poznámka 2: Je to verš z písničky The Unnamed Feeling od Metalliky. Ale to vy samozřejmě víte, že jo.

(Metallica: Ecstasy Of Gold)

Mám ráda, když si hloupí lidi hrajou na chytré a to tak, že ostatním říkají věci, které už každý dávno ví, jen se to snaží zaobalit tak, aby to vypadalo inteligentně. Psala jsem, že to mám ráda? Jo, tak to byla ironie... nebo spíš sarkasmus, krutý ale pravdivý sarkasmus. Nesnáším to.

Mimochodem měla bych teď asi číst tu Nanu. Cha, nechce se mi... a asi ani chtít nebude. Ono je to s tou nechutí k té knížce asi fakt vážné, když místo toho, abych ji četla, když stejně jednou budu muset, radši sepisuju nikam nevedoucí kecy. Ale těch pár řádků pod písničkou, za kecy napovažuju. Ona je to toiž pravda. A začínám pozorovat, že těchhle rádoby chytrých lidí je stále víc a víc... Opravdu chytrému člověku stačí říct něco chytrého aniž by to balil do zbytečných řečí a aniž by se snažil vypadat moudře. Víte co myslím? Já vlastně taky přesně nevím, ale co už. Vlastně vím, jen to neumím vyjádřit...
Všimněte si té slovní vaty, "co už", "no nic", "že jo" a podobně... Je to vtipné, že? "Že"... No nic já jdu číst bez očekávání, že si někdo přečte tohle:-)

I'm freak, but not health-freak...

2. září 2011 v 18:12 | Jill |  Smetí
Jsem ještě stále slečna, poněvadž můj manžel je sice ženatý, ale ne se mnou.
To, že se mi líbí James Hetfield ještě neznamená, že se mi líbí úplně každý blonďák - tím na nic nenarážím, prostě je to tak.
Víte co je zvláštní? Dívala jsem se na nějaké rozhovory s Jamesem a zjistila jsem, že už rozumím vcelku obstojně anglicky! (Odtud taky ta věta v titulku, kterou Jamie pronesl v tomto rozhovoru. Vřele doporučuju, pokud jste stále ještě nepochopili mou náklonost k tomuto muži, tak není možná, že byste ji nechápali ani po zhlédnutí videa v odkazu!) Ale to zvláštní teprve přijde. Můj sluch je speciálně vycvičen na Jamesův hlas. A proto, zdá se, jemu rozumím líp než jakémukoli jinému Američanovi. Jeho hlas má na mě uklidňující účinky, a to třeba může zpívat i ten největší metallický nářez jako třeba End Of The Line nebo All Within My Hands. Mohla bych ho poslouchat pořád...
Tenhle článek neměl být původně v rubrice "Smetí", ale když ony se takto splácané myšlenky nedají považovat za úvahu.
Jan tak mimochodem, chápete tu první větu? Zní možná divně, ale je to tak, jelikož, ač se to zdá neuvěřitelné, ještě furt jsem se za Jimmyho neprovdala:-D Dělám si srandu. Jeho přístup k rodině (ten nynější přístup) je jedna z věcí, kterou mám na něm tak ráda, takže ho nehodlám odloudit.
Všimněte si, jak na sebe jednotlivé věty vůbec nenavazují.
Všimněte si taky toho, že tento článek pro Vás nemá patrně vůbec žádný význam.
A pak si všimněte také toho, že u žádného z nových článku není komentář. Takže mám právo, plácat tu nesmysly a nedělat si hlavu s tím, že to někdo bude číst, protože nebude... Upřímně řečeno, asi bych takový nesmyslný článek taky nečetla, já jen musím, protože v něm nechci mít spoustu chyb, byť by to nikdo nečetl... A byť by chyby na kvalitě moc ubrat nemohly.

A teď zvýšíme hodnotu tohoto článku uměleckým dílem. Nádhernou nádhernou nádehrnou nádehernou skladbou *moment ještě jsem něco zapomněla* nádhernou.

(Metallica: My friend Of Misery)

Jo a, myslíte, že je pravda to se škytavkou? Že když škytáte, tak na vás někdo myslí?

Faux pas numero 1

1. září 2011 v 11:44 | Jill |  Školní misérie
Začít nový školní rok větším faux pas [fó pa]* bych si ani nedokázala představit. Z toho by člověk zblbnul. S ohledem na minulost byla ona situace tak absurdní, jako je absurdní představa mé maličkosti na stupínku vítězů volejbalového turnaje. Z toho, že pochopitelně nemáte sebemenší ponětí (doufám), o čem mluvím resp. píšu, si vůbec nic nedělejte, protože kdybyste to ponětí měli, zrudli byste studem nebo smíchy tak, že odstín vaší pleti by nebyl příliš vzdálen barvě zvané "bordó"**, což je mimochodem další francouzské slovíčko. Hm, a pak že nemám stejná "dilemata" jako ostatní teenageři... Ale víte co, já na to kašlu, jen mi nejde na rozum, jak je něco podobného vůbec možné...

Carpe Diem a vyvarujte se stejných chyb, jako dělám já...;-)
Jill

* V doslovném překladu z francouzštiny "uklouznutí", z angličtiny pak "omyl", avšak v mém případě "absurdní absurdita ze všech absurdit nejabsurdnější"!

** Tmavá červená barva kapku do fialova, ale ne moc, kterou v poslední době často vídáme na obarvených hlavách mnohých žen.

Zdá se Vám, že už jste tu tento článek viděli a pak zase neviděli a teď zase vidíte? Tomu se zase říká "déja vu" [deža vý], opět z francouzštiny "již spatřeno".