Úvod do té neoriginální rubriky se slovem "škola" a jeho jinými tvary v názvu

17. srpna 2011 v 18:44 | Jill |  Školní misérie
... aneb shrnutí prvního ročníku, ať máte v pokračování této rubriky představu, o čem a hlavně o kom, je řeč. (Napsáno dřív, zveřejněno pozdějí nebo, chcete-li, teď.)

Fakt, že to, čeho jste se obávali nesmírně dlouho, to, co jste s hrůzou a naprosto nepřipraveni očekávali celý rok, vám jaksi proteklo mezi prsty a najdenou se ocitáte, tam, kde jste, s vámi zajisté zamává. O čem je řeč? (blbá otázka...) Viz první řádek článku (mimochodem jsem se už kdysi dávno dozvěděla, a tuším, že od třídního na základce, že "viz" není zkratka, ale tvar slovesa "vidět", a tudíž se za ním nepíše tečka, toť trochu gramatiky na zpestření). Když je vám tolik, že už za sebou máte prvák, jste holka a nesnášíte večírky, diskotéky, nákupy, módní časopisy a hlavně nemáte facebook, nemůžete čekat, že se z vás stane školní hvězda. V tom je mé štěstí, neboť nic takového nečekám. Jenže já jsem se stala, ano, svou vinou, i když nevědomky, osobičkou přímo charakteristickou, kterou by leckdo z učitelů češtiny nazval "literárním typem". neodpustím si krapet ironie, když budu konstatovat, že... Jako bych vypadla z americké romantické komedie ze školního prostředí, kdy se z hlavní hrdinky outsiderky stane kluky obletovaná star, kterou zná úplně každý. Jenže život není žádná americká hloupost, tak nikoho nepřekvapí, že ten zlom u mě ještě nenastal. Jsem ráda.
A tak jsem se stala tou holkou v tričku s Metallikou, kterou si možná někdo letmo pamatuje z hodiny literatury, kdy jsem přednesla vyčerpávající projev o preromantismu, díky němuž bych dle slov učitelky už "v prvním ročníku odmaturovala". Ale nestěžuju si...


A ještě něco. Po důkladném prodiskutování s Anett a s Katkou prohlašuju, že kategoricky odmítám účastnit se kurzů plavání plánovaných na příští rok!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama